پزشک آنلاینبرای شرکت در دوره آنلاین آموزش هومیوپاتی توسط دکتر عادل حیدری نژاد همین حالا عدد 110 را به سامانه زیر پیامک کنید:
50005410505019

استاد هنرهاي ذهني

استاد هنرهاي ذهني

ویرایش: 1397/7/28
نویسنده: m

 روزي يک استاد دانشگاه پيش يک استاد هنرهاي ذهني مي رود , اظهار ارادت مي کند و مي گويد من تعريف شما را خيلي شنيده ام براي همين هم آمده ام که در محضر شما شاگردي کنم  .

استاد ذن به او خوش آمد مي گويد و اسباب پذيرايي را مهيا مي کند. او يک سيني و فنجان و نعلبکي مي آورد و  شروع مي کند داخل فنجان به چايي ريختن(يا هر نوشيدني ديگري!!)   اين قدر اين کار را ادامه مي دهد که چايي از فنجان  سرازير مي شود به داخل نعلبکي سپس داخل سيني پر از چايي مي شود و نهايتا از داخل سيني به بيرون سرريز مي شود.

استاد دانشگاه با کمال تعجب به او مي گويد ولي انتظار من از شما  خيلي بالاتر از اين حرف ها بود مگر نمي بيني که گنجايش فنجان چقدر است؟
استاد ذن با لبخند مي گويد چرا ولي من از روي قصد اين کار را کردم!! خواستم به تو ثابت کنم که هر چيزي يک گنجايشي دارد از آن حد که پر شد ديگر جايي براي پذيرش مقدار بيشتري وجود ندارد.   ظرف ذهن مانند همين فنجان است براي اين که بتواند مطالب جديد را پذيرا باشد بايد مطالب بيهوده قبلي را از ذهن خود پاک کني همانطور که تخته سياه پرشده را قبل از استفاده بايد پاک کني!.

  بسياري از باورهاي ما ريشه در همين محتويات ذهن ماست و دقيقا وجود همين ها است که ذهن ما را در برابر قبول افکار نو سخت و غيرقابل انعطاف مي کند .

رابین شارما


منبع: پزشک آنلاین –وب سایت رسمی دکترعادل حیدری نژاد
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره استاد هنرهاي ذهني نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: باور ، باورهای محدود کننده ، ذن ، طریقت ذن ، ذهن ، هنرهای ذهنی ، رابین شارما ، دانلود کتاب راهبی که فراری‌اش را فروخت