پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

قد و وزن کودک؛ نمودار رشد و جدول قد و وزن کودک دختر

قد و وزن کودک؛ نمودار رشد و جدول قد و وزن کودک دختر

ویرایش: 1397/9/6
نویسنده: m

 آیا می دانید قد و وزن کودک دختر باید چقدر باشد؟
آیا نمودار و جدول قد و وزن کودک دختر را بررسی کرده اید؟
آیا دارای فرزند دختر هستید؟
آیا شما نگران این موضوع هستید که فرزندتان به اندازه کافی قدبلند نیست و یا به عنوان یک کودک طبیعی، وزن کافی ندارد؟
آیا شما از قد و وزن ایده آلی که باید داشته باشد، گیج و سردر گم هستید؟
اگر شما یا افراد دیگری که آنها را می شناسید، این گونه سوالات را دارید، این مقاله را حتما بخوانید.

در این مقاله نگاهی می اندازیم به اینکه چگونه می توانید مسیر رشد کودک دختر خود را دنبال کنید و از قد و وزن صحیح فرزندتان در چند سال اول زندگی او اطلاعاتی داشته باشید. نمودار رشد قد و وزن کودک دختر یک نمودار رشد قد و وزن کودک می تواند به شما در محاسبه یا تشخیص قد و وزن کودک دخترتان و مقایسه او با دیگر همسالانش کمک کند. این نمودار به شما و پزشک متخصص اطفال کمک خواهد کرد که  بدانید آیا این کودک با روندی منظم و سالم در حال رشد می باشد یا خیر. چنانچه پزشک متخصص اطفال متوجه تغییراتی شود، این تغییرات را به منظور انجام هرگونه اقدامات لازم و ضروری، به اطلاع شما می رساند. پزشک متخصص اطفال از نمودار رشد قد و وزن کودک برای تعیین مراحل رشد و پیشرفت کودک استفاده خواهد کرد. این مراحل عبارتند از: اندازه گرفتن وزن کودک در هر سنی اندازه گرفتن قد کودک در هر سنی. برای اندازه گرفتن قد کودک، پزشک متخصص اطفال، کودک را به پشت دراز می کند و قد را در حالتی که کودک دراز است، اندازه می گیرد. اندازه گرفتن دور سر کودک. پزشک متخصص اطفال، اندازه سر کودک را به وسیله یک متر کاغذی اندازه گیری می کند و متر را از پشت سر تا ابروهای کودک، به دور سر کودک میپیچد. زمانی که نوزاد متولد می شود، پزشک متخصص اطفال، قد، وزن و دور سر کودک را مورد بررسی قرار می دهد و بر این اساس، نخستین علامت ها را در نمودار رشد فرزندتان وارد می کند. آماده کردن نمودار رشد قد و وزن کودک شما زمانی که کودک خود را از بیمارستان به منزل می برید، پزشک شما معاینات منظمی را برای بررسی سلامت کودک، برنامه ریزی خواهد کرد. پزشک متخصص اطفال، در هر یک از این معاینات، قد، وزن و دور سر کودک را اندازه گیری می کند. پزشک متخصص اطفال، با معاینه هر یک از این آیتم ها، در نمودار رشد کودک شما، قسمت مربوطه را علامت گذاری می کند. با علامت گذاری های بیشتری که پزشک متخصص اطفال، در هر نوبت معاینه، بر روی نموار می گذارد، می تواند در هر مرحله، قد و وزن کودک را پیگیری کند. این نمودار، آگاهی هایی را مبنی بر چگونگی رشد کودک و چگونگی افزایش وزن او، در اختیار پزشک متخصص اطفال، قرار می دهد. میزان قد و وزن خوب در نمودار رشد، نشان از این دارد که کودک آن گونه که باید، تغذیه می شود. همچنین به این معنی است که مناسب با سن خودش، از رشد قدی خوبی برخوردار می باشد. نمودار رشد قد و وزن کودک شما، نشان دهنده وزن و قد او، بر اساس درصد می باشد. چگونه میتوان از نمودار رشد درصدی کودک دختر، سر در آورد؟ با بررسی نمودار رشد قد و وزن کودک تان، احتمال اینکه یک اصطلاح آشنا با عنوان درصد نظر شما را جلب کند، وجود دارد. در اینجا به شما می گوییم که چگونه می توانید از این موضوع، سر در بیاورید.

یک مثال می زنیم: تصور کنید که نمودار رشد کودک شما، او را با صدک 25  نشان می دهد. این بدین معنا است که 24٪ دختران همسن دختر شما ، وزن کمتری نسبت به فرزند شما خواهند داشت و 75٪ دختران همسن دختر شما، وزن بیشتری نسبت به فرزند شما خواهند داشت. وزن و قد صدک کودک شما، همیشه به اینگونه، تعبیر نمی شود.

به عنوان مثال، وزن یا قد کودک دختر شما ممکن است 50% کاهش داشته باشد. اگر دختر شما کاهش %50 داشته باشد، یعنی اینکه 49% از دختران همسن دختر شما،  از فرزند شما، قد کوتاهتری دارند، در صورتی که 50 % دختران دیگر، بلندتر از فرزند شما هستند. نکاتی برای آگاهی داشتن از نمودار رشد قد و وزن کودک دختر چنانچه خواسته باشید از نمودار رشد قدی و وزنی دختر خود اطلاعاتی داشته باشید در اینجا نکاتی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید:
امکان این که کودک، در حین اندازه گیری وزن یا قد، حرکت کند و یا پیچ و تاب بخورد، وجود دارد و به همین دلیل در بعضی مواقع، ممکن است نمودار قد و وزن کودک شما، به طور دقیقی علامت گذاری نشود. با یکبار اندازه گیری، اطلاعات دقیق و کاملی به دست نمی آید. مثلا، کودک ممکن است بر اثر ابتلا به اسهال، وزن خود را از دست داده باشد. در چنین حالتی، کودک وقتی بهبودی حاصل کند، به احتمال زیاد کاهش وزن خود را دوباره به دست می آورد. محدوده طبیعی وزن، معمولا شامل طیف گسترده ای است که نیاز به تحقیق و ارزیابی زیادی دارد.
به عنوان مثال، اگر وزن فرزند دختر شما 15% کاهش پیدا کند، به این معنی است که حدود 85% از دختران همسن فرزند شما، وزن بیشتری نسبت به او دارند و این حالت به این معنی نیست که فرزند شما، سالم و تندرست نیست.

مشاوره تخصصي کودکان با دکتر عادل حيدري نژاد
قیمت: 139,000 تومان

چنانچه فرزند بیماری دارید که دچار مشکلاتی شده و علیرغم مراجعات مکرر و صرف هزینه های بسیار, سایر همکاران متخصص اطفال تاکنون نتوانسته اند بیماری وی را تشخیص بدهند مشاوره پزشکی با دکتر عادل حیدری نژاد می تواند به سود شما باشد.

نتیجه تصویری برای مشاوره پزشکی


مشاوره پزشکی با دکتر عادل حیدری نژاد مناسب چه کسانی است؟

کسانی که می خواهند فرزند شان سلامت خود را با حداقل عوارض ,مجدد بدست بیاورد. شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز درخواست مشاوره خود را آنلاین ارسال و پیگیری بفرمائید.


  برای شروع مشاوره و یا دریافت راهنمایی های درمانی و مشاوره پزشکی کافیست این محصول را خریداری بفرمایید سپس شرح حال بیماری فرزند خود همراه با اسکن مدارک پزشکی احتمالی از جمله آزمایش  ,رادیولوژی ,سونوگرافی و... که مربوط به حداکثر بیست روز اخیر باشد را به ایمیل زیر ارسال کنید تا راهنمایی ما برای شما ایمیل بشود .
info@pezeshkeonline.ir

جواب مشاوره حداکثر طی سه روز برای شما ایمیل خواهد شد.

خرید


منبع: hidoctor.ir/
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره قد و وزن کودک؛ نمودار رشد و جدول قد و وزن کودک دختر نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رشد ، نمودار رشد ، رشد کودک ، رشد کودکان ، رشد اطفال ، نمودار رشد اطفال ، نمودار رشد کودک ، قد و وزن کودک؛