پزشک آنلاین*
مشاوره تخصصي کودکان با دکتر عادل حيدري نژاد *

*************************************************

چنانچه فرزند بیماری دارید که دچار مشکلاتی شده و علیرغم مراجعات مکرر و صرف هزینه های بسیار, سایر همکاران متخصص اطفال تاکنون نتوانسته اند بیماری وی را تشخیص بدهند مشاوره پزشکی با دکتر عادل حیدری نژاد می تواند به سود شما باشد.

دکتر عادل حیدری نژاد متخصص اطفال , عضو رسمی آکادمی اطفال آمریکا و دارای بوردتخصصی از دانشگاه تهران با 25 سال سابقه طبابت است. وی تنها هومیوپات اطفال رجیستر شده در سیستم هومیوپاتی ایران است.
نتیجه تصویری برای مشاوره پزشکی

برای درخواست مشاوره آنلاین کلیک کنید

سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید

سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید

ویرایش: 1397/11/9
نویسنده: m

سرطان‌هایی که در کودکان ایجاد می‌شود متفاوت با سرطان‌های بزرگسالان است و معمولاً علت آن نتیجه تغییراتی است که در DNA سلولی در ابتدای زندگی ایجاد می‌شود.

هنوز سرطان دومین عامل مرگ ‌ومیر در کودکان زیر 15 سال، بعد از حوادث به شمار می‌رود و لذا تشخیص زودرس سرطان در کودکان نقش مهمی در درمان ایفاء می کند ولی به علت تشابه علائم اولیه آن با بیماری‌های شایع کودکان تشخیص آن باید با دقت انجام شود.

در ذیل به پنح سرطان شایع دوران کودکی اشاره ای مختصر می کنیم:

لوسمی حاد 

سرطان لوسمی حاد لنفوسیتیک حدود 35 درصد از کل سرطان‌های کودکان را دربرمی گیرد. این بیماری به‌ طور شایع، بین 2 تا 4 سالگی بروز کرده و در پسران نیز بیشتر از دختران دیده می‌شود.

لوسمی از مغز استخوان شروع‌ شده و در ادامه خون و ارگان‌های مختلف در کودک را درگیر می‌کند و علائم آن شامل درد استخوان و مفصل، خستگی، ضعف عمومی، خونریزی، تب و کاهش وزن است.

برای مطالعه ادامه کلیک کنیدمنبع: asriran.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره سرطان های شایع در کودکان و علائم هشداردهنده آن ها را بهتر بشناسید نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: سرطان اطفال ، سرطان کودک ، سرطان کودکان ، انواع سرطان کودک