پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

دل درد نوزاد , علتش چیه؟

دل درد نوزاد , علتش چیه؟

ویرایش: 1397/12/28
نویسنده: m

کولیک نوزاد یا قولنج نوزادی به گریه‌های بی‌وقفه بیش از سه ساعت در روز که بیش از سه روز در هفته رخ دهد و حداقل سه هفته تدام یابد، در نوزادان دو هفته تا چهارماهه‌ای که جز این سالم به نظر می‌رسند، گفته می‌شود. علت بروز کولیک نوزادی هنوز مشخص نشده است. کمتر از ۵٪ نوزادانی که بیش از اندازه گریه می‌کنند، دارای یک عارضه جسمی هستند.
گریه‌های ناشی از کولیک نوزاد می‌توانند موجب اضطراب در روابط، نقصان در شیردهی، افسردگی پس از زایمان، مراجعه‌های بی‌مورد به دکتر، یا آزار کودک، از جمله سندروم تکان شدید کودک شوند. کولیک نوزادی در ۵-۲۵٪ از نوزادان رخ می‌دهد. درمان آن عموماً غیرمداخله‌گرانه است، و بدون استفاده از داروهای معمول یا جایگزین صورت می‌گیرد.
کولیک نوزادی اغلب در سه یا چهارماهگی ناپدید می‌شود، اما ممکن است تا یک‌سالگی نیز ادامه یابد.هیچ‌گونه آسیب درازمدتی در ارتباط با کولیک نوزادی وجود ندارد. نشانه‌ها و علائم به گریه‌های بی‌وقفه بیش از سه ساعت در روز که بیش از سه روز در هفته رخ دهد و حداقل سه هفته تدام یابد، در نوزادان دو هفته تا چهارماهه‌ای که جز این سالم به نظر می‌رسند، گفته می‌شود.
در مقابل، نوزادان عادی به طور متوسط روزی دو ساعت گریه می‌کنند، که مقدار آن در ۶ هفتگی به حداکثر می‌رسد. در صورت وجود کولیک، بازه‌های گریه معمولاً در زمان غروب و بدون هیچ دلیل مشخصی رخ می‌دهند. علائم مرتبط می‌توانند شامل جمع کردن پاها به سمت شکم، صورت سرخ شده، دست‌های گره کرده، و ابروهای در هم رفته باشند.صدای گریه اغلب زیر (گوش‌خراش) است.
اثرات بر روی خانواده نوزاد دارای کولیک ممکن است بر ثبات خانواده تاثیر بگذارد و موجب اضطراب یا افسردگی کوتاه‌مدت در مادر شود.همچنین ممکن است باعث بروز خستگی یا استرس در والدین شود. گریه مداوم کودک رابطه مستقیمی با ناسازگاری شدید مادرانه، افسردگی پس از زایمان، توقف پیش از موعد شیردهی، مراجعه‌های مکرر به دکتر، سیگار کشیدن مادر، و افزایش بیش از چهاربرابری تست‌های آزمایشگاهی و تجویزهای داروی بازگشت اسید دارد.[نیازمند منبع] نوزادان دارای کولیک ممکن است در معرض کودک‌آزاری، به خصوص سندروم تکان شدید کودک قرار گیرند. عامل بروز کولیک عموماً شناخته شده نیست.
کمتر از ۵٪ از نوزادانی که بیش از اندازه گریه می‌کنند دارای یک عارضه جسمی، همچون یبوست، بازگشت اسید به مری، عدم تحمل لاکتوز، آلرژی به شیر گاو، شکاف مقعدی، لخته خون در مغز، یا میگرن نوزادی هستند. گرچه در گذشته تصور می‌شد که کولیک ناشی از عوامل گوارشی همچون درد ناشی از گاز باشد، اکنون این تصور رد شده است.عوامل روانشناختی و اجتماعی نیز نقش کمی دارند. شواهدی وجود دارد که دود سیگار ممکن است احتمال بروز آن را افزایش دهد. تغذیه با شیر مادر یا شیر خشک ارتباط خاصی با کولیک ندارد، و بروز آن در هر دو دسته مشابه است.

برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید :

دل درد نوزاد , علتش چیه؟منبع: fa.wikipedia.org/
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره دل درد نوزاد , علتش چیه؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کولیک نوزادی ، دل درد نوزاد ، شکم درد نوزاد ، دل درد نوزاد ده روزه ، دل درد نوزاد زیر یک ماه ، دل درد نوزادان و درمان آن ، دل درد نوزاد و درمان آن