پزشک آنلاینوالدینی که سن نوزادشان کمتر از یک ماه است و به علت زردی ,عفونت و یا ... لازم است در بیمارستان بستری بشود و تمایل دارند پزشک معالج نوزادشان دکترعادل حیدری نژاد باشد , می توانند با مراجعه به بخش ان آی سی یو بیمارستان تریتا , درخواست خود را مطرح کنند تا بعد از هماهنگی , نوزاد آن ها در سرویس درمانی دکتر حیدری نژاد بستری بشود .

آدرس : تهران: بزرگراه همت غرب،بعد از تقاطع بزرگراه آزادگان , بیمارستان تریتا

چرا ملاج سر کودک من هنوز بسته نشده است ؟

چرا ملاج سر کودک من هنوز بسته نشده است ؟

ویرایش: 1397/12/20
نویسنده: m

اگر دست خود را به آرامی روی سر یک نوزاد تازه متولدشده بکشید می‌توانید به جای استخوان، نقاط نرمی را روی سر او احساس کنید. نقاط نرم در زمانی که هنوز استخوان‌های جمجمه نوزاد به هم نرسیده و جوش نخورده‌اند، ملاج یا فونتانل نامیده می‌شوند. این بخشی از رشد طبیعی است. به هر حال، دیر بسته شدن ملاج ممکن است نشان‌دهنده مسائل مرتبط با سلامتی نوزاد باشد.

اگر شما به تازگی بچه‌دار شده‌اید، ممکن است نقاط نرم روی سر نوزاد باعث نگرانی شما شده باشد. شما ممکن است حتی متوجه تپش این ناحیه به دلیل وجود نبض نیز شده باشید. این نیز ممکن است کمی شما را نگران کند که در هنگام گریه کردن و ناله کردن کودک این نقاط کمی برآمدگی پیدا می‌کنند. این یکی از موضوعاتی است که برای کسانی که برای اولین مرتبه مادر شده‌اند مانند یک راز است. به مرور این نقاط نرم، سفت شده و بسته می‌شوند. در این مدت شما نباید نگران نقاط نرم روی سر نوزاد خود باشید. این‌ها به خوبی محافظت شده و مشکلی برای نوزاد شما ایجاد نمی‌کنند. 

نقاط نرم روی سر نوزاد چیست؟
جهت مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید :
چرا ملاج سر کودک من هنوز بسته نشده است ؟
منبع: drsheykholeslami.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره چرا ملاج سر کودک من هنوز بسته نشده است ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: ملاج باز نوزاد ، ملاج باز در نوزادان ، باز بودن ملاج نوزاد ، باز بودن ملاج کودک