پزشک آنلاینبرای شرکت در دوره آنلاین هومیوپاتی دکتر عادل حیدری نژاد, لینک زیر را کلیک کنید
http://adelheidarinejad.ir

آیا شما هم دچار کیست هستید؟

آیا شما هم دچار کیست هستید؟

ویرایش: 1397/7/28
نویسنده: m

حتما تا حالا برای اطرافیان شما پیش آمده که به دلیلی به پزشک مراجعه کرده باشند و به آن ها گفته شده باشد که کیست دارند مثل کیست کلیه  کیست تخمدان و یا کیست پستان و..

اصطلاح کیست در پزشکی به فضای خالی یا حفره مانند در اندام ها اشاره دارد که توسط مایع زلال یا رنگی پر شده باشد.

   تا به حال از خود سوال کرده اید که چرا اینطور شده و درمان چیست؟
مثلا برای کیست کلیه البته تا یک اندازه مشخص می گویند کاری لازم نیست. برای کیست تخمدان درمان هورمونی انجام می دهند و در صورت بزرگ شدن تا اندازه ای مشخص و عدم  جواب به درمان طبی می گویند جراحی لازم است و در کیست پستان مثلا می گویند هر شش ماه یک بار لازم است سونوگرافی کنترل انجام شود.

   
می خواهم توجه شما را در این جا به مطلبی جلب کنم. همه شما با التهاب آپاندیس یا همان آپاندیسیت آشنا هستید.زمانی که کار از کار بگذرد و به دلایلی آپاندیس پاره شده و ترشحات چرکی آن به داخل حفره شکمی بریزد در افرادی که از ایمنی خوبی برخوردار هستند پرده صفاق به نحوی اطراف چرک را احاطه می کند تا مانع از انتشار آن شود و در نتیجه این کار یک توده مملو از چرک داخل شکم تشکیل می شود که به آن فلگمون می گویند که نیاز به درمان خاصی هم ندارد.بعدا جراحان در معاینه شکم یا از طریق سونوگرافی در برخورد با فلگمون به همین سادگی می توانند پی ببرند که کسی قبلا آپاندیسش پاره شده است.یعنی در واقع سیستم ایمنی فرد نیروی مخرب بیماری را در یک نقطه محدود و محصور می کند تا به سلامت فرد خدشه ای وارد نشود. عین همین مطلب در هومیوپاتی صادق است یعنی نیروی حیات فشار بیماری داخلی را که ماهیت آن برای بیمار مشخص نیست را در یک نقطه به صورت کیست یا توده (مثلا غده لنفاوی کیست سینویال کیست گانگلیونی و...) محصور می کند.

   
برخورد ساده لوحانه و بدون تفکر با چنین موضوعی و بدون در نظر گرفتن پشت پرده (مثلا جراحی کیست و یا سرکوب آن به هر روشی ) با شعله ور کردن بیماری زمینه ای می تواند در آینده عواقب و خیمی را برای بیمار به وجود  بیاورد.


منبع:

http://amoozeshehomeopathy.ir/

امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره آیا شما هم دچار کیست هستید؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: عادل حیدری نژاد ، مشاوره آنلاین ، آپاندیس پاره شده ، اصطلاح کیست ، کیست کلیه ، کیست تخمدان ، کیست