پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

کودکان و نوجوانان بیشتر به دیابت نوع دو مبتلا می شوند

کودکان و نوجوانان بیشتر به دیابت نوع دو مبتلا می شوند

ویرایش: 1397/4/1
نویسنده: m


در یک زمانی دیابت نوع 2 به عنوان دیابت بزرگسالی شناخته می شد ولی امروزه آمار ابتلا کودکان و نوجوانان به این نوع دیابت در حال افزایش می باشد که این موضوع بسیار خطرناکی است و باید جدی گرفته شود. در این مقاله اطلاعاتی در خصوص افزایش آمار ابتلا کودکان و نوجوانان به دیابت نوع 2 را آماده کرده ایم. 

مدیرعامل انجمن دیابت ایران و رئیس آموزش فدراسیون بین‌المللی دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا نسبت به افزایش مبتلایان به دیابت به خصوص در کودکان و نوجوانان هشدار داد و گفت: «‌‌سن ابتلا به دیابت نوع 2 که زمانی به عنوان دیابت بزرگسالی شناخته می‌شد، روز به روز در حال کاهش است.»

کامران نیکوسخن با اشاره به اینکه در حال حاضر‌ 245 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند، گفت: «براساس آماری که فدراسیون بین‌المللی دیابت امسال در اطلس هشتم خود منتشر کرده است، تقریباً از هر 11 فرد بالغ یک نفر به دیابت مبتلا است و نیمی از این افراد از ابتلای خود به این بیماری بی‌اطلاع هستند. در واقع از آنجایی که آزمایش چکاپ انجام نمی‌شود، افراد نمی‌دانند که به این بیماری مبتلا هستند.» وی ادامه داد: «متاسفانه سه چهارم از افراد مبتلا به دیابت در کشورهایی هستند که درآمد کم و یا متوسط دارند. کشورهای پیشرفته و یا کشورهایی که درآمد بالاتری دارند، تا حد زیادی توانسته‌اند از ابتلا به دیابت در بین مردم جلوگیری کنند. شاید اینگونه تصور شود که دیابت بیشتر در مناطق شهری دیده می‌شود در حالی که دو سوم مبتلایان به دیابت در مناطق روستایی و مناطق دورافتاده قرار دارند. یعنی قشری که قبلاً با فعالیت بدنی، کمتر به دیابت مبتلا می‌شدند، به دلیل زندگی امروز تعداد زیادی از بیماران را تشکیل داده‌اند.»

نیکوسخن بیان کرد: «مشکل بزرگتری که در زمینه دیابت وجود دارد این است که دو سوم بیماران دیابتی در جهان در سنین کارآمدی قرار دارند. سنینی که فرد باید برای جامعه مفید باشد به دلیل ابتلا به دیابت و مشکلاتی که این بیماری ایجاد می‌کند، کارآمدی لازم را که برای جامعه ندارد و از طرفی ممکن است هزینه‌های زیادی نیز از طرف خانواده یا جامعه صرف دیابت شود.»

مدیرعامل انجمن دیابت ایران ادامه داد: «کشورما در منطقه شمال آفریقا و خاورمیانه قرارگرفته است. براساس تقسیم‌بندی فدراسیون بین‌المللی دیابت، جهان از نظر دیابت به 7 منطقه تقسیم شده که براساس این تقسیم‌بندی، منطقه ما نیز منطقه دیابت‌ریزی است. بسیاری از کشورهایی که در معرض دیابت قرار دارند در منطقه ما قرار دارند. شیوع دیابت در برخی از کشورهای منطقه بالای 20 درصد است. طبق آخرین مطالعه‌ انجام شده، حدود 4/11 درصد جمعیت بالغ کشور به دیابت نوع 2 مبتلا هستند و شاید خوشبینانه باشد که نسبت به سایر کشورهای منطقه، شیوع دیابت مقداری کمتر است.» وی تاکید کرد: «مساله‌ای که باید به آن توجه کنیم این است که شیوع دیابت در کشور در جمعیت بالغ سنجیده می‌شود. اکنون هرم جمعیتی کشور جمعیت جوان و کودکی را شامل می‌شود که این گروه در نسل بعدی جمعیت بزرگسال و میانسال را تشکیل خواهند داد. بنابراین اگر برای این گروه شیوه درست زندگی اتخاذ نشود، ممکن است به دیابت مبتلا شوند و شاید شیوع دیابت در کشورما نیز در آینده بسیار بالا باشد.»

نیکوسخن با اشاره به اینکه امسال فدراسیون بین‌المللی دیابت توجه ویژه‌ای به زنان داشته است، گفت: «شعار امسال روز جهانی دیابت در ارتباط با دیابت و زنان بوده است. متاسفانه 199 میلیون نفر در جهان مبتلا به دیابت هستند. یعنی از هر 10 خانم بالغ، یک نفر به دیابت مبتلاست که پیش‌بینی می‌شود تا سال 2040 این رقم به 313 میلیون نفر برسد. متاسفانه از هر 5 خانمی که مبتلا به دیابت است، 2 نفر در سنین باروری قرار دارند. اگر این افراد با دیابت خود باردار شوند و مراقبت‌های لازم ایجاد نشود، مشکلاتی را برای زنان باردار ایجاد می‌کند. مشاهده شده است که از هر 6 زنی که در دنیا باردار است یک نفر به درجاتی از افزایش قند خون مبتلاست. ممکن است وقتی فرد به دیابت بارداری مبتلا می‌شود، بعد از زایمان این بیماری از بین برود‌ ولی در کل تمام خانم‌هایی که به دیابت بارداری مبتلا می‌شوند در 5 تا 10 سال آینده‌ 50 درصد خطر ابتلا به دیابت نوع 2 در آن‌ها بیشتر می‌شود.»

رئیس آموزش فدراسیون بین‌المللی دیابت در منطقه خاورمیانه و شمال افریقا به دیابت نوع 2 اشاره کرد و افزود: «دیابت نوع 2 که بیشترین نوع دیابتی‌‌ها را شامل می‌شود، کاملاً به شیوه زندگی فرد وابسته است. متاسفانه شیوه زندگی روز به روز نادرست‌تر و فعالیت‌های بدنی کم شده است. نه تنها ورزش نمی‌کنیم بلکه در کارهای روزانه هم فعالیت بدنی‌مان کم شده است. به عنوان مثال حتی در کودکان می‌بینیم که همانند قبل محیط‌هایی برای بازی کردن ندارند و سرگرم بازی‌های موبایل و تبلت شده‌اند.»

مدیرعامل انجمن دیابت ایران گفت: «سبک تغذیه در کشور نیز تغییر پیدا کرده و رژیم غذایی از سبک سنتی که دارای فیبر بالایی بود، تغییر کرده است. از طرفی جامعه نیز هیچ کارآمدی در این زمینه ندارد. متاسفانه در سطح شهر بیلبوردهای تبلیغاتی را مشاهده می‌کنید که غذاهای مضر (جانک فودها) را تبلیغ می‌کنند. در هیچ کجای دنیا اجازه تبلیغ جانک‌ فودها در بیلبوردهای تبلغاتی داده نمی‌شود. چیپس، پفک، آبمیوه‌های شیرین شده بر بیلبوردهای شهر هستند و مردم را تشویق می‌کنند که از این مواد مضر استفاده کنند..


کنترل دیابت اطفال با طب هومیوپاتی
قیمت: 614,400 تومان
بيماري دیابت يك بيماري خودايمني است یعنی بدن در این بیماری ارگان های خودش را غریبه می داند و شروع به تخریب آن ها می کند.شاید قند خون کودک شما در ظاهر با انسولین کاهش یابد ولی بعدها در طول سير بيماري او دچار گرفتاري هايي ديگري از جمله بیماری های لاعلاج تيروئيد ,روده و يا ... می شود.

اگرچه تزريق انسولين در دیابت اطفال يك اصل است ولي بعد از مدتي بدليل احتمال تشكيل آنتي بادي برعليه انسولين ممكن است ديگر بدن به آن جواب ندهد و مرتب نياز به انسولين افزايش يابد و صدالبته تزريق انسولين هرگز نمي تواند جلوي بروز ساير بيماري هاي خودايمني همراه با دیابت را بگيرد.

سوال:این درمان توسط چه کسی و به چه روشی قرار است انجام شود؟
👈🏼جواب :دکتر عادل حیدری نژاد تنها هومیوپاتی است که سابقه کنترل موفق چندین و چند مورد دیابت اطفال را در کارنامه درمانی درخشان خود دارد.وی در حال حاضر بصورت متمرکز تمامی تلاش خود را در جهت درمان کودکان مبتلا به دیابت نوع یک به شیوه طب مکمل هومیوپاتی قرار داده است.

💢سوال: آیا ایشان ادعای درمان دیابت را دارد؟
جواب :خیر, ادعای درمان هر بیماریی از نظر قانون نظام پزشکی جرم محسوب می شود و نیاز به اثبات با شواهد و مدارک علمی معتبر را دارد.ما هرگز ادعای درمان دیابت را نداریم چرا که این بیماری یک بیماری خود ایمنی بوده و درمان آن با هر روش درمانی بسیار سخت و نیازمند زمان طولانی است ولی با توجه به تجربه درمانی موفق در کنترل قند خون تعداد زیادی از این کودکان با اطمینان می گویم که می توانم کمک زیادی به مبتلایان به دیابت نوع یک بکنم و صد البته نه 100 %.

سوال:چه رده سنی در حیطه تخصصی ما قرار دارند؟
جواب :ما فقط افراد مبتلا به دیابت که سن کمتر از 18 سال دارند و کمتر از 6 سال است که دچار شده اند را ویزیت می کنیم.


مزایای مشاوره با ما:
1-هزینه های درمان فرزند شما با طب هومیوپاتی بسیار کاهش می یابد
2-در این روش عوارض شیمیایی تحمیل شده به فرزند شما کاهش می یابد
3-مشاوره با ما دارای گارانتی کیفیت استخریدمنبع:

http://www.hidoctor.ir

امتیاز دهی به مقالهکودکان و نوجوانان بیشتر به دیابت نوع دو مبتلا می شوند
کودکان و نوجوانان بیشتر به دیابت نوع دو مبتلا می شوند
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره کودکان و نوجوانان بیشتر به دیابت نوع دو مبتلا می شوند نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: دیابت ، دیابت کودکی ، دیابت کودکان ، دیابت نوع دو