پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

شیوع بی سابقه کبد چرب در اطفال

شیوع بی سابقه کبد چرب در اطفال

ویرایش: 1397/4/1
نویسنده: m

افرادي که در کودکي به کبد چرب مبتلا مي‌شوند، در بزرگسالي نيز قطعا اين بيماري با آنها خواهد بود. از طرف ديگر، کبد چرب در کودکي درمان دارويي ندارد

شاید تصور عموم مردم بر این باشد که چربی خون، فشار خون بالا، دیابت و کبد چرب بیماری‌های خاص بزرگسالان است، ولی تحقیقات به عمل آمده، عکس این مسئله را ثابت می‌کند!

دکتر سید مؤید علویان، فوق تخصص گوارش و کبد گفت: شیوع بالای سندروم متابولیک طی سال‌های اخیر در بین کودکان، موجب بروز مشکلاتی چون دیابت و حتی کبد چرب در بین کودکان است و این مشکلاتی است که انتظار می‌رود در سنین بزرگسالی مشاهده شود.
وی ادامه داد: طی تحقیقات صورت گرفته بین ۱۵۰ کودک بین ۶ ماهه تا ۱۵ ساله، معلوم شد با انجام سونوگرافی شکمی از این تعداد، ۲.۳ درصد این افراد، مبتلا به کبد چرب بودند.
دکتر علویان گفت: همچنین در تحقیقی که من و همکارانم در سال ۲۰۰۸ انجام دادیم و ۹۶۶ نفر که در سنین ۷ تا ۱۸ سال بودند، مورد بررسی قرار دادیم، معلوم شد در این دانش آموزان، شیوع غیرطبیعی آنزیم کبدی ALT،‌ در ۱.۸ درصد موارد و تغییرات کبد چرب طی سونوگرافی از کبد، ۷.۱ درصد گزارش شد.
این فوق تخصص گوارش و کبد ادامه داد: طی این تحقیق، شیوع بالای فشارخون، چربی خون،‌ قندخون و سطح بالای انسولین در کودکان چاق به همراه سندروم متابولیک مشاهده گردید که این مسئله ریشه‌ی بسیاری از مشکلات طی بزرگسالی مثل فشارخون بالا، دیابت و کبد چرب است.
وی در پایان تأکید کرد: اصلاح الگوی زندگی کودکان و افزایش تحرک و فعالیت بدنی و پرهیز از مصرف غذاهای آماده و تنقلات ناسالم در جلوگیری از بروز این مشکلات موثر است.


اگر این علامت ها در شما وجود دارد به کبد چرب فکر کنید
قیمت: 614,400 تومان

بیماری کبد چرب افراد زیادی را درگیر کرده و آن ها را به دارو و درمان می کشاند.

تمایل به پرخوری:

از نشانه های اولیه ابتلا به بیماری کبد چرب پرخوری و یا احساس گرسنگی در همه زمان ها علاوه بر داشتن میل شدید به مصرف قند است. تمایل به دریافت کالری اضافی به خصوص از سوی کربوهیدرات های غنی از قند برای یک دوره طولانی، منجر به تجمع چربی در کبد می شود.


احساس خستگی همیشگی:

کبد چرب در واقع هیچ علامت جسمی خاصی ندارد و تنها راه پی بردن به آن از طریق سونورگرافی است. با این حال با پیشرفت این بیماری علائمی مانند خستگی و ضعف را بیمار تجربه می کند. از آنجا که اثرات آسیب به بافت کبدی و سیروز کبد می تواند منجر به سرطان شود، این مهم است که با تجربه خستگی مکرر و سردرگمی حتما به پزشک مراجعه کنید.


آيا شما مبتلا کبد چرب شده اید؟
آيا روش هاي مختلف درمانی را امتحان كرده ايد؟
آيا از ادامه درمان خسته و نااميد شده ايد؟


مزایای مشاوره با ما:
1-هزینه های درمان شما با طب هومیوپاتی بسیار کاهش می یابد
2-در این روش عوارض شیمیایی تحمیل شده به شما کاهش می یابد
3-مشاوره با ما دارای گارانتی کیفیت استخریدمنبع:

http://www.hidoctor.ir/

امتیاز دهی به مقالهشیوع بی سابقه کبد چرب در اطفال
شیوع بی سابقه کبد چرب در اطفال
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره شیوع بی سابقه کبد چرب در اطفال نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: کبد چرب ، درمان کبد چرب ، علل کبد چرب ، دلایل کبد چرب