پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

یبوست شدید درکودکان

یبوست شدید درکودکان

ویرایش: 1397/3/31
نویسنده: m

یبوست یک مشکل بسیار متداول در کودکان است. بیشتر کودکانی که دچار یبوست میشوند با اقدامات ساده مانند تغییر رژیم غذایی و مصرف مسهل درمان میشوند اما شمار قابل توجهی از کودکان یبوستهای شدید دارند و نیاز به درمانهای تهاجمی تر و حتی جراحی پیدا میکنند. بیشتر موارد، یبوستهای عملکردی است که از نظر شدت طیف گسترده ای را شامل میشود. شمار کمی از بیماران نیز عدم تحرک بسیار شدید روده دارند و با بیمارانی که دچار انسداد کاذب روده به شمار می آیند، همپوشانی دارند.

علاوه بر بیمارانی که دچار یبوست عملکردی هستند، بیمارانی که تحت جراحی بدشکلی آنورکتال قرار گرفته اند و همچنین افرادی که دچار بیماری هیرشپرونگ هستند، ممکن است از یبوست شدید و بی اختیاری ادرار رنج ببرند. مدیریت بیماران مبتلا به این مشکلات جراحی تا حد زیادی متاثر از مراقبت از بیماران مبتلا به یبوست ایدیوپاتیک است.

در صورتی که بیمار تا سن سه سالگی آموزش توالت رفتن ندیده باشد و خانواده او بخواهند کودک جایی را کثیف نکند، متخصصان میتوانند روش مصنوعی برای تمیز نگه داشتن کودک و جلوگیری از خروج مدفوع ارائه کنند. این برنامه شامل آموزش دادن به خانواده و بیمار برای تمیز کردن روده به میزان یک مرتبه در روز با تنقیه و همچنین یادگیری کنترل حرکات روده با رژیم غذایی، داروها یا هر دو روش (در صورتی که والدین میخواهند مطمئن شوند کودک بین دو تنقیه دفع نداشته باشد) می باشد.

درک تفاوت بین بی اختیاری مدفوع و پدیده ‌ای به نام بی ‌اختیاری کاذب لبریزی یا encopresis (که پیامد تنبلی شدید رکتوزیگموئید است) حیاتی است چرا که رویکردهای مدیریت برای این دو نوع بیمار بسیار متفاوت است.

برای بیمارانی که ظرفیت حرکات اختیاری روده کم است و بنابراین نمیتوانند به صورت اختیاری روده شان را تخلیه کنند، بی اختیاری مدفوع نیاز به مدیریت مکانیکی روده دارد که شامل تنقیه روزانه است. بیمارانی که دچار بی اختیاری مدفوع به علت یبوست شدید هستند ممکن است بی اخیتاری کاذب لبریزی داشته باشند. این افراد به محض کنترل یبوست میتوانند احابت مزاج اختیاری داشته باشند. چنین بیمارانی نیاز به رژیم مدیریت روده دارند که شامل مصرف مسهل است که به تخلیه اختیاری و منظم روده شان کمک میکند.

سابقا درمان پزشکی با تنقیه، مسهل و داروها برای بیمارانی که لباس زیر خود را کثیف میکنند، با درجات مختلف موفقیت مرسوم بوده است. این درمانها اغلب بدون منطق خاصی مورد استفاده قرار میگرفتند و اغلب عدم درک و شناخت کافی از تفاوت بین بیماران مبتلا به بی اختیاری مدفوع کاذب لبریزی و بی اختیاری مدفوع واقعی را نشان میدادند.

مدیریت روده با پروتکلهای سازماندهی شده که توسط گروهی از پزشکان مسئول به کار گرفته شد، تاثیر چشمگیری بر بیماران مبتلا به بی اختیاری مدفوع دارد. همینطور مدیریت روده در بیماران بی اختیاری مدفوع کاذب لبریزی ، گیر کردن مدفوع را درمان کرده و از یبوست جلوگیری مینماید.

فرایند مدیریت روده در بیماران بی اختیاری مدفوع یکی از آزمون و خطاهاست. در پروتکل توصیف شده، اکثریت بیماران با موفقیت درمان شده و تا حد معقولی زندگی نرمال با کیفیت خوبی دارند.

درک بهتر از عوامل ضعف تحرک روده به بهبود چشمگیری در درمان آن منجر خواهد شد. مدیریت ایده آل این بیماران عامل دارویی است که بتواند انقباض روده ای همراه را با تخلیه کامل روده القا نموده و سپس روده را تا 24 ساعت آرام نگه دارد. در صورتی که این رژیم درمانی وجود داشته باشد بی اختیاری مدفوع قابل درمان است.

به احتمال زیاد ناهنجاریهای بافتی چنین ضعف حرکتی روده را توضیح میدهد اما این امر هنوز با تکنیکهای کنونی بافت شناختی آشکار نشده است.

مطالعات تحرک روده میتوانند نشان دهند کدام بخشهای روده به محرکهایی مانند گلیسرین پاسخ میدهد. چنین تحقیقاتی را میتوان برای هدایت درمانهای پزشکی و جراحی استفاده کرد اگر چه تفسیر آنها هنوز در حال اصلاح است. این تحقیقات میتوانند روشن کنند آیا تنقیه مسهل antegrade یا قطع بخشی از روده باید بخشی از برنامه درمانی باشد یا نه.

در آخر درک ژنتیک نقش مهمی در پیشگیری از این وضعیت ایفا مینماید. پیشرفتهای آتی در این حوزه ها تاثیر چشمگیری بر کیفیت زندگی بسیاری از کودکان میگذارد.             

                  

یبوست کودک خود را چطور برطرف کنید
قیمت: 614,400 تومان

یبوست یکی از شایعترین مشکلات در جامعه و بخصوص در اطفال است و موجب نگرانی بسیاری برای والدین می شود.یکی از رایجترین دلایل مراجعه والدین به پزشکی مشکل یبوست در کودکان می باشد که در اینجا ابتدا به تعریف یبوست می پردازیم: به دفع مدفوع در کودکان که به سختی و همراه با درد صورت بگیرد یبوست گویند. باید توجه داشت که امکان دارد دفع مدفوع در کودک  با فواصل طولانی باشد ولی به صورت نرم و همراه درد نباشد در این صورت جای نگرانی نیست.
آيا كودك شما مبتلا یبوست است؟
آيا روش هاي مختلف درمانی را امتحان كرده ايد؟
آيا از ادامه درمان خسته و نااميد شده ايد؟

پس به شما والدين محترم مژده مي دهم كه هنوز يك روش درماني را امتحان نكرده ايد!درمان به روش هوميوپاتي را.مزایای مشاوره با ما:
1-هزینه های درمان فرزند شما با طب هومیوپاتی بسیار کاهش می یابد
2-در این روش عوارض شیمیایی تحمیل شده به فرزند شما کاهش می یابد
3-مشاوره با ما دارای گارانتی کیفیت استخریدمنبع:

https://www.drbehrouzmeghdadi.com

امتیاز دهی به مقالهیبوست شدید درکودکان
یبوست شدید درکودکان
نظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره یبوست شدید درکودکان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: یبوست ، یبوست شدید ، درمان یبوست ، علل یبوست ، درمان یبوست اطفال ، درمان یبوست کودک ،