پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

علل مختلف بی اشتهایی کودکان

علل مختلف بی اشتهایی کودکان

ویرایش: 1397/7/28
نویسنده: m

بی اشتهایی ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. از جمله دلایل بی اشتهایی می توان به عفونت، دندان در آوردن کودک، تب، اسهال، بیماری های هورمونی، تیروئید، دیابت، کم خونی، فقر آهن، کمبود روی، کمبود ویتامین D3، عوامل ژنتیکی و … اشاره کرد. تشخیص علت این بی اشتهایی بسیار ضروری است. 

اگر کودک به یک عفونت ادراری ساده مبتلا شود، حتی استفاده از داروهای اشتها آور گیاهی می تواند علائم بیماری را پنهان کند. در این صورت ممکن است روند تشخیص بیماری در کودک به تعویق بیفتد و زمانی متوجه بیماری شوید که دیگر خیلی دیر شده است.

والدین باید منحنی رشد را ملاک رشد کودک قرار دهند، نه مشاهدات و نظر شخصی خود و اطرافیان. اگر این منحنی بالا رونده باشد، به آن معناست که کودک سوءتغذیه ندارد. ولی اگر روند نزولی باشد، باید حتما کودک را نزد پزشک برده تا علت این روند نزولی مشخص شود.

در سال اول کودک بسیار سریع رشد می کند. به گونه ای که در پایان یک سالگی وزن کودک به 3 برابر وزن هنگام تولدش می رسد. و قدش هم 24 سانتی متر رشد می کند. اما در سال دوم، رشد کودک به نصف این میزان می رسد و در سال سوم، رشد قدی و وزنی سرعت زیادی ندارد.
در حقیقت بعد از 3 سالگی فرآیند رشد به گونه ای است که اگر کودک در سال 8 سانتی متر قد کشید و 2 تا 3 کیلوگرم وزن اضافه کرد، عالی ترین رشد را داشته است.

بي اشتهايي کودک خود را چطور با هوميوپاتي درمان کنيد ؟
قیمت: 99,000 تومان

بي اشتهايي کودک خود را چطور با هوميوپاتي درمان کنيد ؟    برای حل هر مشکلی نیاز است که ابتدا علت آن را متوجه شویم. مادری که کودکش به اندازه کافی غذا نمی خورد و از دست ناز کردن های او به تنگ آمده، و از رشد نرمال کودکش نگران است، به پزشک یا متخصص تغذیه مراجعه می کند که در این صورت پزشک درمورد عادات کودک از او چنین سوالاتی خواهد کرد: ساعات غذا خوردن کودک چگونه است؟ مقدار غذایی که درهر وعده می خورد به چه میزان است؟ در بین وعده های غذایی چه چیزهایی مصرف می کند؟ میزان فعالیت شدید کودک چند ساعت در روز است؟


     


علل متفاوتی برای بی اشتهایی کودکان به غذا، وجود دارد که بطور خلاصه عبارتند از:


مهمترین دلیل ; وجود نوعی بیماری در کودک


هر نوع بیماری یا داروی مصرفی ای که موجب زخم های دهان، تغییرحس چشایی کودک، کاهش اشتها، تهوع و استفراغ شود و البته وجود تب خفیف نیز موجب کاهش اشتهای کودک می شود. در طول دوران مریضی یا نقاهت، به دلیل کمتر شدن فعالیت کودک، وی اشتهای کمتری نسبت به غذا خوردن پیدا می کند ولی نگران نباشید بازسازی بدن کودکان بسیار سریع است. پس از مریضی با مراقبت بیشتر، کودک شما به راحتی به وضعیت اولیه باز می گردد. فقط باید مراقب باشید، کمبود غذایی او به سوء تغذیه نیانجامد که اثرات مخرب آن به سختی جبران پذیر است. شما با مشورت کردن با پزشکتان (هر 2-3 ماه یکبار)، در صورت نبودن این علائم و اطمینان از عدم وجود انگل در روده های کودکتان، می توانید مطمئن شوید که دلیل بی اشتهایی او مریضی نیست.


   


آیا فرزند شما دچار بي اشتهايي شده ؟

آیا تمایل دارید از آموزش های دکتر عادل حیدری نژاد برای رفع مشکل کودک خود استفاده کنید ؟

خرید


منبع: کانال پزشک آنلاین
امتیاز دهی به مقالهعلل مختلف بی اشتهایی کودکان
علل مختلف بی اشتهایی کودکان
نظرات   (1 نظر)
مرتب سازی بر اساس:


ثریا روحی (11:40   1397/4/2)

دکتر سلام میشه یه شربت اشتها اور خوب برای بچه دو ساله معرفی کننین که عارضه نداشته باشه مرسی کد: 22


 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره علل مختلف بی اشتهایی کودکان نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: بی اشتهایی کودک ، افزایش اشتهای کودک ، غذاخوردن کودک ، میان وعده های کودک ، علل بی اشتهایی ، علل بی اشتهایی کودک ، درمان بی اشتهایی ، درمان بی اشتهایی کودک