پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !

درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود !

ویرایش: 1397/5/10
نویسنده: m
درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود .        مطابق علم جنين شناسي اندام ها و جوارح بدن حاصل تقسيم سلولي جنين اوليه به سه لايه اصلي اکتودرم ,مزودرم و آندودرم مي باشند.

هر کدام از اين لايه هاي اصلي بعدا در اثر تقسيمات سلولي اعضاي خاصي را مي سازند مثلا پوست از اکتودرم ,   مجاري تنفسي فوقاني و روده ها از آندودرم  , ريه ها و قلب و عروق از مزودرم و غدد درون ريز از نورواکتودرم ساخته مي شوند .

در هوميوپاتي اعتقاد بر اين است که اگر بيماري اصولي درمان نشود سرکوب مي شود و به لايه هاي مهم تر وعميق تر وارد مي شود. مثلا اگزماي کودکي مربوط به لايه پوست , در اثر عدم مداواي صحيح تبديل به آسم و گرفتاری ریه مي شود یعنی بیماری عمیق تر .  به همین شکل درمان غيرهوميوپاتي فشار خون بالا تبديل به ديابت و کم کاري غده تيروئيد که عمقی تر است مي شود.    

ما در فيلد کلينيک و بیمارستان مکرر با مواردي سرو کار داريم که مثلا بيماري اوليه فردي روماتيسم مفصلي بوده است ولي به دليل درمان سرکوب گر بعدها دچار ام اس و يا حملات اضطراب و افسردگي شده است.  

در دوران کودکي بيماري ها عمدتا به پوست (لايه يک ) مربوط مي شوند ,به همين دليل است که گرفتاري هاي پوستي در اين سنين شايع است مثل سرخک , سرخجه , آبله مرغان ,  تب خال ,  اگزماي شيرخوارگي , روزئولا و ... در سنين نوجواني بيشتر بيماري هاي سيستم عضلاني اسکلتي را مي بينيم یعنی لايه سوم . در سنين ميانسالي بيشتر بيماري هاي قلبي و عروقي (گرفتاري لايه چهارم) و ... که  همه اين ها نتيجه سرکوب درماني است .

درماني صحيح و غير سرکوب گرانه است که دو مشخصه اصلي داشته باشد :

بعد از درمان بيمار احساس خوب بودن از درون و نيز افزايش انرژي داشته باشد .

بدنبال درمان ,بيماري از لايه هاي عميق تر به لايه هاي سطحي تر برسد .مثلا بدنبال درمان آسم دچار ضايعات پوستي بشود و يا مثلا بدنبال درمان فشار خون بالا دچارعلايم تنفسي بشود(Down Grading) . و هر چيزي که  برعکس اين باشد  نشانه سرکوب است مثال درمان فشار خون بالا يا عمل قلب باز و دچار شدن به ديابت و يا علايم روحي رواني (ترس اضطراب شک و بدبيني و ...) .


منبع: پزشک آنلاین –وب سایت رسمی دکترعادل حیدری نژاد
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره درهوميوپاتي بدن به هفت لايه تقسيم بندي مي شود ! نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: هومیوپاتی ، طب هومیوپاتی ، سرکوب درمانی ، لایه های بیماری ، لایه های هومیوپاتی ،