پزشک آنلاینآخرین دوره حضوری آموزش هومیوپاتی در ایران توسط دکتر عادل حیدری نژاد در حال ثبت نام است ...

برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنید :

https://landing.mailerlite.com/webforms/landing/o7a0d1

رفلاکس معده در نوزادان و نشانه های آن چیست ؟

رفلاکس معده در نوزادان و نشانه های آن چیست ؟

ویرایش: 1397/12/17
نویسنده: m
رفلاکس معده به این معنی می باشد که هر مواد غذایی که در داخل معده می باشد به داخل مری بازگردد. از مهم ترین علائم این بیماری در نوزادان می توان به سکسه های طولانی توام با ناراحتی بعد از شیر خوردن یا در حین شیر خوردن و در بعضی اوقات استفراغ شیر اشاره کرد.
در این حالت نوزاد بسیار بی قرار می شود و بی تابی می کند و شروع به گریه شدید می کند این علائم را به سختی می توان کنترل کرد . از دیگر نشانه های این بیماری گرسنگی بیش از حد به صورت متوالی ، نوزاد شروع به مکیدن شست دست خود می کند ، و بی خوابی شبانهو احتمال اینکه نوزاد از خواب به همراه جیغ از خواب بپرد .
اگر به موقع متوجه رفلاکس معده در نوزادان نشویم و کنترل نکنیم علائم دیگری مانند گرفتگی بینی ، خس خس سینه ، سرفه های متوالی ، حس لرزیدن در کتف ها و پشت قفسه سینه در هنگام شیر خوردن بروز می دهد . اگر به صورت نوزاد با دقت در هنگام خواب نگاه کنیم متوجه می شویم که شیر خورده شده بالا آمده و مجددا بلیعده می شود و این باعث تغییر ظاهر و چهره نوزاد می شود که باعث می شود نوزاد اخم و یا صورت خود را به صورت ناله کند.

این نشانه ها با بی تابی های کولیک در نوزادان بسیار متفاوت می باشد . کولیک باعث می شود صورت نوزاد قرمز بشود و پاهای خود را به داخل شکم جمع کند . این علائم را میتوان با متغیر کردن موقعیت خواب نوزاد و مالیدن شکم آن ، و یا گرم کردن شکم و یا با داروهای ضد کولیک کنترل کرد . ولی علائمی که از رفلاکس معده در نوزاد نشات می گیرد را نمی توان به راحتی کنترل کرد .


 برخی از نشانه های دیگر رفلاکس معده عبارتند از:
برای مشاهده ادامه مطلب کلیک کنید :

رفلاکس معده در نوزادان و نشانه های آن چیست ؟

منبع: niniban.com
امتیاز دهی به مقالهنظرات   (0 نظر)
مرتب سازی بر اساس:

 
ثبت نظر:
شما می توانید درباره رفلاکس معده در نوزادان و نشانه های آن چیست ؟ نظر دهید یا سوال بپرسید:
نام و نام خانوادگی:
کلمات کلیدی: رفلاکس معده کودکان ، درمان رفلاکس معده کودکان ، رفلاکس معده کودک چیست ، رفلاکس معده نوزاد ، رفلاکس معده کودکان و درمان آن